Сухі корми для сільськогосподарських тварин

Раціон харчування для сільськогосподарських тварин у різні пори року змінюється. У піврічний період холодів, особливо в зимовий час, головне меню – це сухий корм для худоби.
Що таке зимовий корм для худоби?
Так званий зимовий корм для худоби – продукти, що вживаються худобою в їжу, коли немає свіжої паші. Це так званий сухий корм. Сухий корм для худоби складається з сіна, соломи, зернових, різного типу гранул, наприклад, зернового відсіву, лушпиння або гранул бурякового жому.
Також у зимовий період часу є варіанти і "мокрого" корму. До числа таких кормів належать насамперед кукурудзяний силос або сира пивна дробина. Загалом усі ці корми досить багаті на мінерали, вітаміни, амінокислоти, що корисно для розвитку і здорового росту особини.
Для прикладу розглянемо два багатих на поживні речовини продукти зимового споживання – кукурудзяний силос і буряковий жом.
-
Кукурудзяний силос отримують шляхом ферментації подрібненої кукурудзи на дрібні шматочки з вкрапленням інших рослин. Заготівля силосу починається в період, коли досягають качанні плоди і стовбур із листям набирають вологи до 65-70%. Процес ферментації в силосі супроводжується молочнокислим бродінням, що дає змогу корм законсервувати і зробити поживнішим, а також його споживання можливе протягом тривалішого періоду часу. За своїми характеристиками кукурудзяний силос є високоенергетичним кормом, що необхідно в зимовий період часу.
-
Буряковий жом, як і кукурудзяний силос, – це багатий на вітаміни корм для худоби зимової пори року споживання. Буряковий жом утворюється внаслідок виробничих заходів, під час яких із буряків витягується цукор. Після вилучення цукру залишкова маса і є базою для отримання жому.
Жом може бути як у сухому гранульованому вигляді, так і у вологому вигляді. Вологий варіант жому також може подаватися ферментації і набувати консервованого стану. Для тривалішого зберігання жом приводять у сухий стан, а також піддають грануляції. Жом, як і силос, поживний і дуже багатий на клітковину та інші органічні речовини.
У піврічний період тепла, особливо весняно-літній період, найбільш цінним кормом для худоби є безліч соковитих поживних трав: конюшина, люцерна, польові трави та інші.
Який хороший корм для худоби?
Отже, для корів, коней, овець, кіз класичними кормами є такий перелік продуктів:
-
Сіно та зелений корм: сіно, люцерна, різнотрав'я або інші сільськогосподарські трави.
-
Зернові: овес, ячмінь, пшениця.
-
Білкові добавки: шроти сої або інші джерела білка для поліпшення білкового раціону.
-
Мінерали та вітаміни: додаткові вітаміни та мінерали для забезпечення нормального фізіологічного стану та розвитку.
Багатий вітамінами корм для худоби
Крім основної кормової бази, для її більш якісного засвоєння застосовують додаткові премікси та біодобавки. Біодобавки – це високоенергетичні продукти, такі як соєва макуха, соєва макуха, пшеничні висівки, соняшникова макуха, рибне або куряче борошно та інші.
Тому хороший корм для худоби – це не просто те, що вона може їсти. Це повнораціонний набір калорій, що сприяє його якісному засвоєнню і генерації м'язової маси та великого обсягу енергії.
Купити корм для худоби, який є правильним і відповідає всім необхідним нормам, – завдання непросте. Найкраще працювати з перевіреними постачальниками, які можуть надати сертифікат якості на продукцію та детальні рекомендації щодо її застосування.
Корм для худоби купити краще за рекомендацією. Відгуки про корм інших покупців дуже важливі. Адже це практична перевірка його ефективності.
Загалом, корм для худоби має бути збалансованим. Безумовно, досвід вирощування таких домашніх тварин дозволяє правильно підібрати раціон харчування для них. Однак, супровід чи консультація фахівця у сфері зоохарчування та загального здоров'я тварин буде не зайвим, а в багатьох випадках необхідним.
- Внесення мінеральних добрив восени та навесні: основні принципиОсновна відмінність між осіннім і весняним добривом полягає в їхньому призначенні. Правильно внесене універсальне весняне добриво сприяє росту, гарному зав'язуванню плодів, високому плодоношенню. Осіннє добриво сприяє гарному укоріненню, зміцненню імунітету рослин, стійкості до шкідників і несприятливих погодних факторів.Повна версія статті
- Виробництво мінеральних добривВиробництво мінеральних добрив - це складний технологічний процес, спрямований на створення високоефективних засобів для живлення рослин. Сучасні добрива, особливо пролонгованої дії, дають змогу оптимізувати сільськогосподарське виробництво, підвищуючи врожайність і покращуючи якість продукції за мінімального впливу на довкілля. Читайте докладніше про це в статті.Повна версія статті