Типи зерносушильних машин
Шлях зернових від початку посівної кампанії до першого хліба на столі дуже цікавий і часто нелегкий для аграріїв. Адже зерно потрібно не тільки виростити в правильних умовах, але і потім зберегти так, щоб воно не втратило своїх поживних і цілющих якостей, а потім і переробити так, щоб готовий продукт приносив споживачу максимальну користь.
Чому зерновиками потрібна зерносушильна машина?
Одним з найважливіших етапів в процесі переробки зерна є його просушування і підготовка для тривалого зберігання. Занадто вологе або не дуже чисте зерно починає пліснявіти, псується, може перегрітися.
Також не можна зберігати зерно занадто довго в закритих і погано вентильованих приміщеннях, так як масла, наявні в оболонці зернових, можуть з часом гіркнути. При цьому втрачаються смакові й поживні якості даного продукту.
Просушування зернових, бобових і олійних культур здійснюється з допомогою зерносушильних машин. Вони поділяються на кілька типів, в залежності від конструкції і способу просушування зерна.
Для просушування великого обсягу зернових використовують великі машини проточного типу просушування. Зерно рухається, використовуючи природну силу гравітації, і рівномірно проходить крізь потоки теплого повітря.
Циклічні машини добре зарекомендували себе для матеріалу підвищеної вологості, коли завантажувати зерно по кілька разів і просушувати його при різних температурах. Плюсом роботи такої конструкції є висока ступінь поглинання вологи, до 20% від початкового стану.
Зерносушильні машини різних типів — характеристики
Дамо короткі характеристики зерносушарок різних типів конструкції:
- Зерносушарка карусельної конструкції — це обертається горизонтально пристрій з дрібними отворами на дні. Це один з найпростіших варіантів пристрою. Однак тут неможливо виміряти і відрегулювати рівень вологості зерна.
- Зерносушарка колонкового типу працює на основі подачі повітря (холодного або гарячого), який проходить горизонтально через зерно. Саме зерно рухається між стінками з перфорацією або вертикально (завантажується зверху і рухається під власною вагою) або горизонтально (подається за допомогою шнекового транспортера).
- Зерносушарки мобільні працюють і циклічно і проточно. Ними легко керувати, зважаючи на їх невеликих розмірів. Призначаються вони для приватних господарств, але можуть переробляти невеликий обсяг матеріалу.
- Зерносушарки баштові – принцип їхньої роботи проточний. Конструкцією вони нагадують вежу (звідси і назва), все допоміжне обладнання знаходиться всередині її. Топки і печі знаходяться внизу вежі, сушильні камери вгорі. Зерно завантажується зверху, в процесі сушіння перемішується, після охолоджується в спеціальних камерах. Мінусом такого пристрою є складність в ремонті й заміні необхідних деталей.
- Зерносушарки шахтні також працюють за вертикального типу. Зерно переміщається під власною вагою, управляються вони комп'ютерними програмами, можна регулювати температуру повітря, що подається. Такі машини обладнані пиловловлювачами; також можуть знищувати шкідників.
- Внесення мінеральних добрив восени та навесні: основні принципиОсновна відмінність між осіннім і весняним добривом полягає в їхньому призначенні. Правильно внесене універсальне весняне добриво сприяє росту, гарному зав'язуванню плодів, високому плодоношенню. Осіннє добриво сприяє гарному укоріненню, зміцненню імунітету рослин, стійкості до шкідників і несприятливих погодних факторів.Повна версія статті
- Виробництво мінеральних добривВиробництво мінеральних добрив - це складний технологічний процес, спрямований на створення високоефективних засобів для живлення рослин. Сучасні добрива, особливо пролонгованої дії, дають змогу оптимізувати сільськогосподарське виробництво, підвищуючи врожайність і покращуючи якість продукції за мінімального впливу на довкілля. Читайте докладніше про це в статті.Повна версія статті