Елеватор

Елеватор – це комплексне зерносховище, призначене для зберігання, обробки або перевалки зернових, бобових і олійних культур. Великі елеватори будують у портах, а також на великих аграрних підприємствах, де можна одночасно зберігати сотні тисяч тонн зерна.
Типи елеваторів
Елеватори поділяються на типи:
- заготівельні (лінійного типу) – приймають зерно від постачальників (до 100 000 т);
- Виготовлювальне (знаходяться біля млинів), виконують функцію тимчасового складу (8...20 000 т);
- перевальні (для транспортування) – будують в портах або на великих вузлах залізниці, вміщають сотні тисяч тонн продукції;
- фондові (базисні) – тут зберігається державний запас зерна.
Устрій елеватора
В основному елеватори складаються з їхньої робочої вежі й системи силосів.
Силоси – це великі ємності для зберігання зерна. Виглядають вони як величезні циліндри (до 30 м у висоту). Виготовляються з високоякісної сталі, вкритої цинковим сплавом. Для більшої стійкості їх об'єднують в парні системи з додатковими кріпленнями. Іноді силоси виробляють із залізобетону, вони, як правило, більші за сталевих, можуть досягати у висоту до 50 м.
Робоча башта – це споруда промислового типу, основною функцією якої є очищення зерна від шкідників і механічних домішок. А також приймання зерна з різних джерел. Для цього вежа оснащена приймальними бункерами і транспортерами-норіями.
Приймальні бункери перебувають в самому низу робочої вежі, потім вони вертикально піднімаються на самий верх, звідки зерно через розподільні бункери вже потрапляє в систему силосів. Для цього використовується система стрічкових конвеєрів, які розвантажують зерно за допомогою розвантажувального візка.
Також конвеєри використовують і для розвантаження силосів. Перебувають вони на підсилосному поверсі. Зерно скидається за допомогою спеціальних отворів в днищі силосу.
Нагорі вежі відбувається основна обробка зерна. Тут його підсушують в зерносушарках, прибираючи зайву вологість. Також обробляють від комах і грибків. Видаляють механічні (земля, залізо) домішки.
Тут же і зважують зерно, вимірюють його температуру для того, щоб попередити тління і займання зернового матеріалу і зберегти якомога більше його поживних якостей.
Самі силоси оснащені системою вентиляції, віконцями контролю зерна, а також цифровими датчиками, які дозволяють вимірювати температуру і вологість всередині силосу.
Купити елеваторне обладнання для зберігання зерна ви можете на цьому сайті. Звертайтеся зараз.
- Мішки тонники: як купити потрібний тип для різних умов використанняБігбеги — універсальні мішки тонники для вантажів до однієї тонни, які адаптуються до будь-яких потреб завдяки різним типам ручок, клапанів і фартухів. У статті розглядаємо основні види мішків за конструкцією та функціональні можливості кожного з них. Дізнайтесь, як обрати бігбег під ваші задачі — для разового використання чи багаторазової експлуатації.Повна версія статті
- Внесення мінеральних добрив восени та навесні: основні принципиОсновна відмінність між осіннім і весняним добривом полягає в їхньому призначенні. Правильно внесене універсальне весняне добриво сприяє росту, гарному зав'язуванню плодів, високому плодоношенню. Осіннє добриво сприяє гарному укоріненню, зміцненню імунітету рослин, стійкості до шкідників і несприятливих погодних факторів.Повна версія статті