Зерносушарки в Україні
Зберегти урожай і забезпечити наступну посівну кампанію зерном – ось головне завдання аграріїв України. З-за погодних умов часто неможливо збирати злакові і бобові в суху погоду. Вологе зерно дуже складно вберегти від появи цвілі або від перегріву і спалаху. Щоб вирішити цю проблему здавна використовуються зерносушарки в Україні.
У ході багатовікової історії землеробства на території сучасної України, люди помітили, що зерно можна просушувати або розстилаючи на гарячій поверхні, або спрямовуючи на нього гаряче повітря. У першому випадку використовується так звана сушарка Есмарха. Повітря нагрівається і проходить через прокладені в печі труби, а потім за допомогою вітрогона проганяється через нетовсті шари зерна, яке просушується знаходячись на горизонтальних залізних листах. Листи ж ці можуть переміщатися, таким чином, гаряче повітря висушує кожен раз нову порцію зерна.
Другий спосіб – це сушарка Сіверса. Тут використовується принцип вертикального переміщення зерна. Тепло від продуктів згоряння проходить через витяжну трубу і піднімається над стінками, які оточують піч. До стінок кріпляться так звані затинчатки (вертикальні ящики, які складаються з затинок – дощечок, які нахилені під кутом, що сприяє пересипанню зерна зверху вниз). Зерно засипається через стелю, в якому є відповідні отвори. Потім воно рухається від затинки до затинки, як по воронці, обдуване гарячим повітрям. Вважається, що сушарка Сіверса стала прототипом сучасних шахтних сушарок.
На що ж орієнтуватися, яке краще пропозицію, виходячи з: зерносушарка, ціна, Україна, залежить від потреб вашого підприємства. Ви можете придбати б/у сушарку, що значно знизить витрати. Однак якщо ви великий підприємець, то для вас найкраще стаціонарна сушарка, біля якої можна побудувати всю необхідну інфраструктуру. Найбільші сушарки – понад 50 т/год, найменші – до 10 т/год.
В Україні існує багато невеликих аграрних господарств, для них краще всього купувати мобільні сушарки, які розрізняються за типом палива, яке їм необхідно для роботи:
- сушарка на природному газі;
- сушарка на зрідженому газі;
- сушарка на соломі;
- сушарка на дизельному паливі;
- сушарка на вугіллі;
- сушарка на дровах.
- Внесення мінеральних добрив восени та навесні: основні принципиОсновна відмінність між осіннім і весняним добривом полягає в їхньому призначенні. Правильно внесене універсальне весняне добриво сприяє росту, гарному зав'язуванню плодів, високому плодоношенню. Осіннє добриво сприяє гарному укоріненню, зміцненню імунітету рослин, стійкості до шкідників і несприятливих погодних факторів.Повна версія статті
- Виробництво мінеральних добривВиробництво мінеральних добрив - це складний технологічний процес, спрямований на створення високоефективних засобів для живлення рослин. Сучасні добрива, особливо пролонгованої дії, дають змогу оптимізувати сільськогосподарське виробництво, підвищуючи врожайність і покращуючи якість продукції за мінімального впливу на довкілля. Читайте докладніше про це в статті.Повна версія статті