Саморобний повітряний навантажувач зерна – кому підійде?
Повітряний навантажувач зерна призначений для акуратної подачі зерна (і будь-якого іншого сипучого гранульованого матеріалу) з одного в інше, призначене місце. З огляду на те, що механічне перевантаження зерна більш травматичне, багато хто віддає перевагу повітряному навантажувачу зерна. Навантажувач зерна повітряного принципу дії працює на всмоктування як пилосос, на віддачу – як будь-який механічний навантажувач.
Однією з головних переваг повітряного навантажувача є його здатність транспортувати зерно в місця і з місць важкої доступності. Трубопровід, який йде від навантажувача, може бути побудований у будь-якій можливій конфігурації з поворотами до 360 градусів, що робить його ефективним там, де транспортування неможливе в єдиному напрямку.
Основні вузли, з яких складається повітряний навантажувач зерна:
- циклон із комплектом шланг-насадка на всмоктування (приймальна чаша для нагнітальних моделей);
- вентилятор-крильчатка;
- лопатевий шлюз із крильчаткою і малим електродвигуном;
- жорсткі труби для транспортування зерна;
- мобільна платформа;
- основний електродвигун.
Саморобний повітряний навантажувач зерна своїми руками
Чи можливо зробити повітряний навантажувач зерна поза фабричними умовами? Безумовно можна, проте це складно.
Розглянемо узагальнені причини, які не дають змоги виготовити повітряний навантажувач зерна в домашніх умовах, що працює ефективно:
- По-перше, вас може розчарувати висока енерговитратність створеного агрегату. Неправильно підібрані основні вузли, як-от вентилятори в нагнітальній камері або в шлюзі приймання зерна, можуть істотно зменшити продуктивність.
- Спроба скомбінувати різні деталі з інших агрегатів або вузлів може призвести до того, що пневматичний навантажувач може працювати непродуктивно або зовсім не працювати. Наприклад, трубу вивантаження рекомендують робити більшого діаметра, ніж трубу подачі стисненого повітря, інакше це призведе до зменшення продуктивності.
- Зручність застосування теж має бути важливим фактором, який потрібно враховувати при спробі спорудити повітряний навантажувач зерна. Наприклад, краще використовувати поліуретановий шланг, а не важчі аналоги; також потрібно забезпечити мобільність агрегату.
Деякі основні вузли навантажувача зерна, робота яких відіграє першорядну роль у його роботі:
- електродвигун є основним елементом, що впливає на продуктивність навантажувача. Важливо вибрати правильну модель з потужністю, що відповідає джерелу живлення. Також необхідна система захисту від стрибків напруги - автомати-запобіжники, що дають змогу захистити двигун від згоряння.
- секція нагнітання складається з камери нагнітання і крильчатки. Камера нагнітання має бути герметично закритою, щоб не виникало підсмоктування повітря ззовні, що своєю чергою призводить до падіння тиску на точці всмоктування зерна. Крильчатка повинна мати правильну кількість лопатей. Мати відповідний розмір, що підходить для нагнітальної секції. Спеціально підібрані підшипники для вала крильчатки.
- Шківний привід. Важливо приділяти увагу натягу шківа, що передає крутний момент від електродвигуна до вала крильчатки. Якщо шків ослаблений, можливі пробуксовки і втрати крутного моменту.
- Приймальний циклон. Повинен мати правильну не різко конусоподібну форму. Вивантажувальний штуцер повинен мати достатній радіус для проходження зерна в шлюзову камеру і при цьому не перевантажувати крильчатку шлюзу. Якщо це допустити, то таке зерно як пшениця, кукурудза збивається в купу і зупиняє роботу навантажувача.
- Загороджувальна сітка в приймальному циклоні. Повинна монтуватися у вигляді циліндра в точці виходу труби другого циклу в циклоні. Дозволяє відсмоктувати повітря і захищає від проникнення зерна в секцію роботи крильчатки.
Кому варто робити саморобний вакуумний навантажувач, а кому – краще купити?
Очевидно, що зробити пневматичний навантажувач зерна може спробувати тільки вправний майстер-механік-ентузіаст, у якого є доступ до всіляких деталей, механізмів, технічної документації, а також досвід роботи з ним. Але навіть у такому разі витратити гроші, і чималі, доведеться.
Також потрібно бути готовим до того, що продуктивність, яку матиме саморобний повітряний навантажувач, буде не настільки високою, як очікується. Також і витратні матеріали, а це труби насамперед швидко зношуватимуться і протиратимуться. Під час пусконалагоджувальних робіт потрібно бути готовим до виникнення позаштатних ситуацій, що може призвести до поломок двигуна (його згоряння) або інших вузлів.
Отже, в більш ніж 90% випадків купити повітряний навантажувач зерна є правильним рішенням. Плюс, до його купівлі додається гарантія щонайменше на рік.
Більш того, наша компанія пропонує купити навантажувач зерна від європейських країн виробників, таких як Польща, Німеччина, Данія.
У нас можна купити повітряний навантажувач зерна різної продуктивності, починаючи від 5 т і закінчуючи 120 т на годину. Деталі в меню сайту.
- Внесення мінеральних добрив восени та навесні: основні принципиОсновна відмінність між осіннім і весняним добривом полягає в їхньому призначенні. Правильно внесене універсальне весняне добриво сприяє росту, гарному зав'язуванню плодів, високому плодоношенню. Осіннє добриво сприяє гарному укоріненню, зміцненню імунітету рослин, стійкості до шкідників і несприятливих погодних факторів.Повна версія статті
- Виробництво мінеральних добривВиробництво мінеральних добрив - це складний технологічний процес, спрямований на створення високоефективних засобів для живлення рослин. Сучасні добрива, особливо пролонгованої дії, дають змогу оптимізувати сільськогосподарське виробництво, підвищуючи врожайність і покращуючи якість продукції за мінімального впливу на довкілля. Читайте докладніше про це в статті.Повна версія статті