Корзина
5 отзывов
Контакты
Группа Компаний «АГРОКИТ»
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380966564175
+380443792027
Александр Тютенко
УкраинаКиевПромышленная 4
Карта

Зерносушарка: призначення, історія, різновиди

Зерносушарка: призначення, історія, різновиди

Для просушення та збереження зернових у належному стані, запобіганню перегріву, гниття, пліснявіння та ураження грибком, використовується зерносушарка.

Для просушення та збереження зернових у належному стані, запобіганню перегріву, гниття, пліснявіння та ураження грибком, використовується зерносушарка. Цей пристрій відомий здавна.

Принцип дії його базується на рівномірній подачі теплого або холодного повітря крізь масу зерна, у такий спосіб підтримуючи в ній рівномірну, сталу температуру та рівень вологи не більший за необхідний.

Історія зерносушарок

Зерносушарка стаціонарна – одна з найдавніших конструкцій. Адже перші такі пристрої являли собою (на Русі їх ще називали овіни) окреме приміщення, над ямою з зерном, з високою трубою посеред двоскатного даху, для відводу надлишкового тепла та вологи. Зберігати могли як снопи на жердинах, над і під якими проходили струмені повітря, так і обмолочене зерно, котре продувалося теплим повітрям за допомогою ковальських міхів.

Принцип дії зерносушарки

Сучасні зерносушарки такі потужні, що можуть одночасно слугувати й місцем збереження та перероблення зернового матеріалу. Зазвичай вони являють собою високу споруду, поєднану з бункерами, або фасувальним цехом, зерно у яку подається зверху зовнішнім транспортером.

Потрапивши усередину воно розподіляється за допомогою шнеків, рухаючись донизу проходить крізь струмені повітря, тим самим охолоджуючись та просушуючись. Так працює зерносушарка шахтна.

Зерно потрапляє крізь завантажувальний отвір вгорі по черзі на кілька горизонтальних відсіків. У верхніх відсіках зерно просушують (теплим повітрям), у нижніх – охолоджують (за допомогою обдуву холодним повітрям). Рухається воно під дією власної маси.

Час перебування зерна в сушарці можна регулювати. Відвантажується зерно через нижній, відвантажувальний отвір (або кілька отворів) і потрапляє на транспортер, що переміщує зерно або в бункер для подальшого зберігання, або у транспорт для перевезення.

Зерносушарка мобільна

Для невеликих підприємств добре себе зарекомендувала зерносушарка мобільна, адже вона дозволяє обробляти зерно прямо на місці збору, що заощаджує витрати на пальне та амортизацію вантажних машин. Вони являють собою невеликі циліндроподібні установки на причепі, розраховані на об'єм зернового матеріалу від 5 до 75 т.

Працюють вони від тракторного вала, з яким з'єднані приводом. Вентилятор вбирає холодне повітря, нагріває його пальник, тепле повітря продуває зерно, котре рівномірно розподілене на горизонтальних, сітчастих поверхнях. Завдяки такій конструкції зерно швидко втрачає надлишкову вологу й механічні домішки.

Потім просушене зерно охолоджують і відвантажують у бункер. Такі зерносушарки дуже легкі в монтуванні, адже складаються з готових секцій (інша назва пристрою – зерносушарка модульна), а їхня пропускна здатність є дуже високою.

Паливо для зерносушарки

Працювати такі пристрої можуть на різному виді палива, що робить їх надзвичайно вигідними в експлуатації. Скажімо, зерносушарка на соломі дозволить вам використовувати солому після зібраного вами урожаю, вам не потрібно буде додатково купувати пальне. Проте солома швидко згоряє, таке паливо добре підійде для сушіння невеликого об'єму зернових.

Для перероблення великої кількості зерна на постійній основі, або якщо ви просушуєте насіння чи бобові, краще підійде зерносушарка на твердому паливі, оскільки воно є значно дешевшим за дизельне.

Хоча зерносушарка на дизельному паливі теж має низку переваг – вищу потужність, повну автоматизацію; вони можуть працювати лише на нагрів або одночасно і на нагрів, і на охолодження.

Другие статьи
 • Сушилка для зерна на страже сохранности урожая
  Сушилка для зерна на страже сохранности урожая
  Не только вырастить, но и сохранить урожай - вот главное задание для аграриев. Крайне важно уберечь зерно от плесени, возгорания и протухания. Сушилка для зерна как раз и призвана справляться с этими и похожими на них проблемами.
  Полная версия статьи
 • Сушка для зерна
  Сушка для зерна
  Щоб зберегти зерно для подальшого вжитку та наступної посівної кампанії потрібна сушка для зерна. Для невеликих фермерських господарств підійде сушка для зерна своїми руками. Поширеним типом для просушування злаків також є сушка для зерна на...
  Полная версия статьи