Скребковий транспортер своїми руками
Для переміщення сипучих вантажів, таких як вугілля, щебінь, а також зернові і бобові культури, використовують скребковий транспортер.
Принцип роботи скребкового конвеєра полягає в наступному:
- по довгому жолобу, який встановлений на металевий каркас, рухається ланцюг (одна або декілька, в залежності від конструкції).
- Ланцюг приводиться в рух мотором з можливістю регулювання швидкостей.
- Зверху за допомогою шнекового пристрою, в жолоб насипається зерно, в яку занурюються скребки, прикріплені до ланцюга.
- Їх частоту можна регулювати, і, в залежності від якості вантажу, приєднувати до ланцюга на більш вузькому чи більш широкому відстані.
- Потім скребки, рухаючись разом з рухом ланцюга, переміщують зерно, зразок лопат.
Скребковий транспортер для зерна широко застосовується як на великих аграрних підприємствах, так і в приватних господарствах. Він незамінний, коли потрібно переправити великий обсяг вантажу на млин або з елеватора навантажити зерно відразу ж у вагони або вантажні автомобілі. Завдяки постійному руху зерна та перемішування його з допомогою скребків, можна позбутися від надмірної вологості продукту, тим самим поліпшивши його якість і попередивши можливе гниття, особливо якщо зерно зберігається в одній великій масі.
Скребковий транспортер для тирси застосовується на деревообробних заводах або цехах. Він доставляє тирсу прямо з-під верстатів в приймальні бункера, таким чином утримуючи робоче місце в чистоті. Можлива конструкція з накритим жолобом, для того, щоб тирса не порошили і не втрачалася їхня маса в процесі транспортування, адже з них можна виготовити паливні пелети.
Для приватного господарства можна виготовити скребковий транспортер своїми руками. Адже основні частини, з яких він складається можна зробити з підручних матеріалів. Вам знадобиться:
- жолоб (можна зробити дерев'яний або металевий, а також з прогумованої стрічки);
- металеві ланцюги;
- мотор (тут краще взяти закордонного виробництва і потужністю не менше 1,5 кВт);
- скребки (металеві прямокутні пластини, легко виготовити самому);
- привід, який буде задавати напрямок руху.
Врахуйте, що саморобний скребковий транспортер поряд з низькою привабливою ціною має ряд недоліків.
- По-перше, не завжди вдається добре налагодити перемикач швидкості.
- По-друге – якщо ви не відрегулюєте добре глибину занурення скребків – можливо застрягання зерна або іншої суміші.
- По-третє – якщо жолоб недостатньо міцно зварений, можлива його трансформація під впливом маси вантажу, що знизить швидкість вироблення.
Володіючи викладеної вище інформацією, ви можете вирішити, що більше вам підійде: саморобний скребковий транспортер чи все ж таки краще скребковий транспортер купити.
- Виробництво мінеральних добривВиробництво мінеральних добрив - це складний технологічний процес, спрямований на створення високоефективних засобів для живлення рослин. Сучасні добрива, особливо пролонгованої дії, дають змогу оптимізувати сільськогосподарське виробництво, підвищуючи врожайність і покращуючи якість продукції за мінімального впливу на довкілля. Читайте докладніше про це в статті.Повна версія статті
- Органічні добрива: запорука родючого ґрунту і рясного врожаюОрганічні та мінеральні добрива потрібні, щоб істотно збільшити врожай. Якщо ви роздумуєте над питанням чи варто органічні добрива купити, то сподіваємося ми допоможемо вам. У цій статті зосередимо увагу саме на органічних натуральних добривах.Повна версія статті