Корзина
6 отзывов
Оборудование для очистки и хранения зерна
+380966564175
+380443792027

Виды элеваторов

Виды элеваторов

Елеватор – це комплекс сільськогосподарських споруд, що призначені для довготривалого зберігання, а також відвантажування, просушення та розфасовки великої кількості зерна.

Зазвичай дрібні фермерські господарства встановлюють невеликі (місткістю до 10 т) елеватори. Однак у портах діють величезні комплекси, здатні переробляти до 150 т зернового матеріалу.

Види елеваторів

Залежно від їхнього промислового призначення бувають такі види елеваторів:

  • Хлібоприймальні (або, інакше – заготівельні) – призначені для первинної обробки зернових. Саме сюди потрапляє зерно від аграріїв і тут воно проходить усі первинні стадії обробки, як-то: знезараження, очищення від промислових домішок, сушіння. Зерно тут може зберігатися певний час, але для довготривалого зберігання воно направляється на фондові та базисні елеватори.
  • Фондові елеватори – це зерносховища, де зберігається національний стратегічний запас зерна. Тут зернові матеріали належної якості можуть зберігатися до 4-х років. Вони становлять державний резерв та контролюються державою. Одним з найвідоміших світових зерносховищ є бункер на о. Шпіцберген, у Норвегії, відкритий у 2008 році. Саме тут зберігається насіннєвий матеріал усієї планети, на випадок непередбачуваної катастрофи.
  • Базисні елеватори призначені для зберігання великої кількості зерна, що споживатиметься найближчим часом. Вони приймають зерно вже оброблене, зерносушарка може його додатково просушувати та очищувати. На таких елеваторах зручно формувати великі партії зерна однакової якості. А їх зручне розташування на перетині транспортних магістралей дозволяє їм бути такими собі сортувальними станціями, що розподіляють потрібну кількість зерна рівномірно по регіону.
  • Перевалочні – сама назва говорить, що сюди сходиться зерно з навколишніх аграрних підприємств, а звідси вже централізовано розподіляється по кінцевих ланках споживання.
  • Виробничі – зазвичай розташовані на території великих зернопереробних підприємств для безперебійного постачання високоякісної сировини та забезпечення злагодженого процесу перероблення зерна. Залежно від того, що саме виготовляє завод (борошно, крупи чи комбікорм), обладнання для зберігання зерна може вирізнятися своєю специфікою.
  • Примлинові – готують зерно для перероблення на борошно чи крупу в млинах. Можуть приймати зерно з автомобільного чи залізничного транспорту. Зернотранспортер може піднімати зерно у сховище прямо з залізничних вагонів. Також тут сортують зерно, підготовлюють для безпосереднього обмелу. Зазвичай місткість такого елеватора становить тримісячну норму для безперебійної роботи заводу.
  • Портові зерносховища – це один з найбільших видів елеваторів. Вони приймають зерно з перевалочних елеваторів і відвантажують його на судна. Також можуть приймати імпортне зерно великих об’ємів. На території такого об’єкту є великі місткості для довготривалого зберігання зерна, а також може бути навіть підприємство з його обробки та перероблення, що дуже зручно, адже не потребує додаткових витрат на логістику. Місткість, де зерно зберігається, провітрюється, підсушується готується до подальшої обробки називається силос. Вони являють собою цистерноподібні чи прямокутні місткості з високоякісної сталі, обладнані системою вентиляції.