Силос для пелет
Паливні пелети, як і інші сипкі продукти, чи то промислового (паливні гранули, цемент, пісок) або харчового (борошно, цукор, зерно, комбікорм, бобові) властивості, краще всього зберігати в спеціально побудованих для цих цілей конусоподібних ємностях. Називається таке обладнання силос для пелет.
Силос для пелет виготовляється з високоякісної сталі, з обов'язковим покриттям сплавом цинку, для запобігання корозійного пошкодження конструкції. Виглядає він як конусоподібний, що звужується донизу циліндр, встановлений на чотирьох (або більше) опорах, з можливістю завантаження зверху і розвантажувальними люками знизу. Розвантажується за допомогою шнека. Може служити не тільки для перекачування продуктів, але і для їх зберігання. У разі, якщо в силосі зберігається тверде паливо (пелети), то він розвантажується відразу в опалювальний котел.
Силос для пелет: складові частини
Якщо ваше підприємство в силу специфіки своєї роботи потребує постійного опаленні, то силос для пелет Україна як раз те, що вам потрібно. Відрізняються силоси (по іншому їх ще називають бункер для пелет) по діаметру і висоті. Висоту визначають за кількістю кілець (з'єднаних між собою частин). Від 3 до 10 в середньому.
У тих регіонах, де часто буває вітряна погода, краще не встановлювати надто високі бункера, або ж убезпечити їх додатковою опорою. Також, для додаткової стійкості можна об'єднувати кілька силосів в одну, більш стійку конструкцію.
Основними складовими силосу є:
- конусоподібний циліндр (основна частина);
- опори;
- сходи зі страховкою;
- люк у верхній частині (для завантаження);
- люк в нижній частині (розвантаження);
- вікно контролю за рівнем пелет;
- вентиляційна система.
Силос для пелет своїми руками
Для потреб невеликого підприємства, або ж для приватних цілей краще всього виготовити силос для пелет своїми руками. Це допоможе вам значно заощадити кошти, так як виготовити таке обладнання можна з підручних деталей, а по-друге, ви будете незалежні від постачальників і стандартних (не завжди підходять саме вам розмірів) і зможете розробити унікальну конструкцію саме під свої цілі.
При будівництві бункера слід врахувати, що обсяг 2 м³ може вмістити приблизно одну тонну пелет. Якщо вам потрібен агрегат промислової потужності, можливо варто відвести під нього цілу кімнату. Для домашнього ж котла достатньо 25 кг пелет в день.
Силос для пелет при цьому може мати розміри 40 см³. Вам знадобиться металевий каркас, який можна обшити деревом, пластиком або залізним листом. Хоч одна із стінок повинна мати нахил для вступу пелет. Або ж можна самому виготовити шнек із сталевої труби шнека, меншого розміру, який буде отримувати живлення від пальника.
Силос для пелет своїми руками: недоліки
Недоліком даної конструкції є те, що немає можливості добре відрегулювати пальник, так, щоб вона подавала тепле повітря під тиском, і це знижувало кількість споживання пелет для отримання певної кількості тепла.
Також пелети можуть прилипати до стінок бункера, для цього можна додатково встановити «ворошилку» — металеву трубу з шматками дроту на ній, яка буде діяти як йоржик.
Насправді побудувати силос для пелет своїми руками — дуже складне і трудомістке заняття. Ймовірність того, що ви отримаєте зручну ємність для експлуатації, дуже низька, тому що даний виріб належить до таких, що виготовляються в заводських умовах.
Звідси висновок, що краще силос для пелет купити.
- Органічні добрива: запорука родючого ґрунту і рясного врожаюОрганічні та мінеральні добрива потрібні, щоб істотно збільшити врожай. Якщо ви роздумуєте над питанням чи варто органічні добрива купити, то сподіваємося ми допоможемо вам. У цій статті зосередимо увагу саме на органічних натуральних добривах. Органічні добрива містять у собі в доступному вигляді широке розмаїття макро- і мікроелементів, які потрібні для росту рослин.Повна версія статті
- Які розміри біг бега мені потрібні?Якщо ви вперше купуєте бігбеги, може виникнути природне питання: як підібрати розміри біг бега, що б відповідали моїм потребам? Адже в інтернеті пропонується величезний вибір розмірів біг-бегів. Який із них оптимальний для вас?Повна версія статті