Корзина
5 отзывов
Контакты
Группа Компаний «АГРОКИТ»
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380966564175
+380443792027
Александр Тютенко
УкраинаКиевПромышленная 4
Карта

Зберігання зерна, вентиляційні системи

Зберігання зерна, вентиляційні системи

Основні показники, на які слід звертати увагу під час довготривалого зберігання – це вологість і температура зерна. Підтримувати оптимальні показники вологи та температури допомагають вентиляційні системи.

Великі аграрні підприємства для зберігання зерна використовують елеватори, зерносховища, силоси та бункери. Тут зерновий матеріал не лише може зберігатися до наступної посівної кампанії, але й фасуватися для продажу, вантажитись у залізничні вагони або тут же на місці перероблятися для подальшого вжитку (на муку, крупи, макаронні вироби).

Для того, щоби зберегти непошкодженим насіння для наступного посіву й воно не втратило своєї поживної якості, не зазнало ушкоджень від комах чи грибків, не вкрилося плісенню і не прогіркло в надто гарячому приміщенні зерно зберігають у добре провітрюваних, сухих сховищах, де поблизу немає речовин з різким запахом.

Що важливо для зберігання зерна?

Основні показники, на які слід звертати увагу під час довготривалого зберігання – це вологість і температура зерна. Адже зерно, яке має надмірну вологу і зберігається великою масою, без доступу свіжого повітря, нагрівається та може зайнятися. У випадку підняття температури вище 35 градусів зерно вже не здатне проростати, а також у ньому відбувається розщеплення цукрів, ферментація (бродіння), змінюється білкова структура. Воно наче починає «варитися». Потім таке зерно швидко псується.

Тому зерно, після збору врожаю, охолоджують потоками повітря. Оптимальною вважається температура в діапазоні 20-30 градусів. За температури 6-8 градусів можна збільшити термін зберігання зерна, «законсервувати» його. Адже так сповільнюються всі внутрішньоклітинні процеси, більше поживних речовин зберігається.

Для того, аби навесні зерно краще проростало, перед посівом складські приміщення навпаки прогрівають теплим, сухим повітрям. Допомагає у цьому обладнання для сховищ.

Вологість під час довготривалого зберігання не повинна перевищувати 14%. Якщо цей показник збільшиться – зерно пліснявітиме, перегріватиметься. Якщо ж надто різко висушити зерно, його оболонка, що містить жири та захищає вміст зернини потріскається, харчові цінності зерна знизяться, мука отримає неприємний присмак та не годитиметься для випікання хліба.

Вентиляційні системи для зерна

Підтримувати оптимальні показники вологи та температури допомагають вентиляційні системи. Вони складаються із:

 • встановлених зовні вентиляторів, що надимають всередину холодне повітря,
 • системи охолодження-нагріву,
 • генератора,
 • стальних перфорованих труб,
 • ізоляційного матеріалу, що підтримує задану температуру,
 • датчиків температури та вологи,
 • системи виводу,
 • дисплея рідкокристалічного,
 • електронної системи.

Вентиляційне обладнання, яке ви можете замовити на нашому сайті, легко монтується, є зручним у експлуатації та безпечним для працівників, оскільки воно сертифіковане згідно з міжнародними стандартами якості.

Другие статьи
 • Сушилка для зерна на страже сохранности урожая
  Сушилка для зерна на страже сохранности урожая
  Не только вырастить, но и сохранить урожай - вот главное задание для аграриев. Крайне важно уберечь зерно от плесени, возгорания и протухания. Сушилка для зерна как раз и призвана справляться с этими и похожими на них проблемами.
  Полная версия статьи
 • Сушка для зерна
  Сушка для зерна
  Щоб зберегти зерно для подальшого вжитку та наступної посівної кампанії потрібна сушка для зерна. Для невеликих фермерських господарств підійде сушка для зерна своїми руками. Поширеним типом для просушування злаків також є сушка для зерна на...
  Полная версия статьи