Корзина
5 отзывов
Контакты
Группа Компаний «АГРОКИТ»
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380966564175
+380443792027
Александр Тютенко
УкраинаКиевПромышленная 4
Карта

Борони: використання й види

Борони: використання й види

Сучасна сільськогосподарська техніка здатна забезпечити сталий урожай з високими показниками на будь-яких ґрунтах та в місцевості навіть з різкими коливаннями кліматичних умов. Наприклад таке знаряддя як борона.

Сучасна сільськогосподарська техніка здатна забезпечити сталий урожай з високими показниками на будь-яких ґрунтах та в місцевості навіть з різкими коливаннями кліматичних умов. Наприклад таке знаряддя як борона відоме з давніх-давен, але сучасні його різновиди відрізняються можливістю застосування у різноманітних умовах та володіють додатковими функціями, порівняно з первісним прототипом.

Потреба у розпушуванні землі та рівномірному загортанню зернового матеріалу відома ще з часів зародження землеробства. Первісні борони були примітивними, виготовленими з дерева з дерев'яними ж зубами. Вони використовували або ручну, або кінну тягу. Проте не здатні були глибоко занурюватися у ґрунт, а також розбивати надто тверду поверхневу кірку.

Сучасні борони виготовляють зі сталі, як, приміром, борона зубова. Вони являють собою рами, до яких приварені загострені зуби під певним кутом, що дозволяє знаряддю легше ковзати по ґрунті та витрачати менше зусиль тяглової сили. Основним завданням такої техніки є:

  • Розбивання грудочок землі;
  • Розпушування ґрунту;
  • Зняття твердої кірки з ґрунту перед посівом;
  • Рівномірний розподіл добрива у ґрунті;
  • Рівномірне загортання зерна;
  • Перемелення залишків стебел посівної культури та перетворення її згодом на добриво;
  • Відсікання та знищення коренів бур'янів.

Зубові борони бувають як невеликого розміру, для приватних господарств, на ручній тязі, так і промислового зразка – на кінній та тракторній тязі. Найбільші екземпляри можуть мати робочий захват до 20, а то й більше метрів. До трактора вони кріпляться причепом, а за годину така техніка може обробити 5 га посівної площі.

Для великих площ фермерських господарств добре зарекомендували себе й дискові борони. Вони теж складаються з рам, до яких кріпляться зуби, однак не клиноподібної, а круглої форми з додатковими виступами по краях, схожих на шестірні.

Завдяки формі (диску) вони й отримала свою назву. Коли такі загострені коліщата проходять крізь ґрунт, особливо у кілька рядів, то забезпечують набагато глибше проникнення (22-25 см), окрім того вони набагато потужніші і добре підходять для використання на твердих та кам'янистих ґрунтах. Обертання дисків здійснюється завдяки природному фізичному процесу – внаслідок опору ґрунту при русі борони.

Одним з різновидів такої борони є лущильник. Це також причіпна (або навісна) техніка, особливістю якої окрім розпущення ґрунту та розбивання твердої поверхневої кірки, являється і лущіння (перемелення і подрібнення) залишків стерні злакових рослин. Обладнаний він, окрім рам із колесоподібними зубами, іще й рамами з сталевим спіралевидним навершям. Це теж свого роду зуби, які чергуючись в русі із дисковими рамами, добре перемелюють та просіюють ґрунт, змішуючи його з залишками стерні, тим самим удобрюючи його для наступного посіву.

 Якщо ви вирішили купити дискову борону, спершу слід визначитись, для якого типу ґрунту вона буде застосовуватись. Тоді можна вибирати і розмір зубів, частоту їх розташування на рамі, а також розмір і ширину самих рам. Адже для роботи у в'язкому, болотистому ґрунті вам знадобиться зовсім інша техніка (полегшеного зразка, що не застрягатиме у ґрунті), аніж для розбивання твердої кірки чи для використання у гірській місцевості, де найвище за все цінуватиметься маневреність та можливість обробляти невеликі наділи землі але у важкопрохідних умовах.

Також варто звернути увагу, якої потужності буде тяглова сила. Адже невеликий трактор просто не зможе потягнути велику промислову борону. Фахівці нашого сайту з радістю допоможуть вам підібрати оптимальну саме для ваших потреб техніку.

Якщо ж ви вирішили заощадити кошти, то хорошим рішенням може стати дискова борона бу, однак слід пам'ятати, що на вживану техніку вам ніхто не дасть гарантійного обслуговування. Тож варто уважно ознайомитись зі станом вживаної техніки на місці і не купувати неперевірене обладнання.

Другие статьи