3 отзыва
Контакты
Группа Компаний «АГРОКИТ»
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38096656-41-75
+38044379-20-27
+38044379-20-28факс
Александр Тютенко
УкраинаКиевПромышленная 401013
Карта

Сортування насіння, сортувальні машини

Сортування насіння, сортувальні машини

Для аграріїв одним з першочергових завдань на шляху до реалізації свого продукту після успішного збору урожаю, стає сортування насіння та подальше його зберігання у якісних умовах. Адже щойно зібраний урожай, не важливо, чи це бобові, чи зернові, чи насіння або горіхи завжди містить у собі багато домішок, що не лише впливають на споживчу якість продукту, але й можуть пошкодити його при тривалому зберіганні. Такими домішками можуть бути:

  • металічні домішки;
  • глина чи дрібні камінці;
  • бур’яни;
  • зерна інших культур;
  • пошкоджене механічно зерно;
  • зерно, пошкоджене шкідниками.

Сортування зерна здійснюють сортувальні машини. Деякі з них здійснюють грубе механічне сортування (магнітами забирають металеві домішки, просіюють зерно на різних ситах для видалення полови, глини чи камінців) – це сортування називається первинним. Також є спеціальні машини для вторинного, більш складного сортування вже попередньо очищеного зерна. Це так звані оптичні сортувальні машини. Працюють такі агрегати по принципу фототехніки. За допомогою світлодіодних ламп вони просвічують увесь зерновий матеріал, що подається всередину. Одночасне поєднання трьох каналів світла RGB (Red, Green, Blue) дозволяє розпізнавати до 16 млн відтінків кольорів. Комп’ютерні програми, якими оснащені сепаратори зерна, мають здатність до самонавчання. Всі різновидності зерна, які бачила програма, вона автоматично запам’ятовує та вносить у базу даних, а згодом порівнює нові надходження матеріалу з тими, що є у базі даних.

Будь-яке механічне чи візуальне пошкодження зерна (нестандартний колір, ураження шкідниками, цвіллю, не ціле зерно, зерно меншої форми, ніж стандартна) одразу показує монітор пристрою фотосепаратор. Таке зерно одразу ж помічається та відсівається. Таке сортування може застосовуватись до багатьох продуктів сільського господарства. Не лише зернові, а й бобові, насіння соняшнику чи гірчиці, прянощі, кава, чай, гречка, рис, пшоно та інші крупи потребують сортування.

Зерно можна сортувати не лише оптичним способом, а й за допомогою різниці у вазі або відсіюючи непотрібне за розміром, залучивши різнорівневу систему сит з різного діаметру отворами. Також у великих зернообробних підприємствах, наприклад на млинах, використовують трієр. Він працює на основі поділу зернових за довжиною. Але таке очищення дозволяє лише відділяти різні культури між собою, та відсіювати дрібні домішки. Зерно однакового розміру, але, наприклад, уражене шкідниками, даний пристрій відділити не зможе.